Засоби захисту

 
 
Фунгіциди
Інсектициди
Гербіциди
Протравлювачі
Безпека
 

Отрутохімікати

 
 
Актара
Скор
Ридомил
Дуал Голд
Фастак
Карате Зеон
Фуфанон
Ураган Форте
Мілагро
Центуріон
Банвел
Гезагард
Бетанал
Бурефен
Базис
Імпакт
 

Хвороби рослин

 
 
Хвороби пшениці
Хвороби кукурудзи
Хвороби ячменю
Хвороби ржі
Хвороби вівса
 
 

Шкідники

 
 
Клас комахи
Тип молюски
Клас багатоніжки
Клас нематоди
 

Добрива

 
 
Азотні
Фосфорні
Калійні
 

Добрива органіка

 
 
Гній тварин
Пташиний послід
Система добрив
 
Вітаємо Вас на сторінках нашого сайту!
 
 

Місто Берегово

Центр города Берегово. Ноябрь 2009г.

    Місто Берегово розкинувся на берегах невеликої річки Верке, біля підніжжя гір, схили яких засаджені виноградниками, він відомий давніми традиціями виноградарства і виробництва вина.
Відомий реформатский церковний письменник Папаї Париз Ференц (1649-1716) у своїй книзі "Dictionarium latino - hungaricum" стверджує, що до приходу угорців тут було поселення римлян, зване Перигиумом. Проте науково підтвердити таке припущення не вдалося.
Достовірно відомо, що після смерті брата Бейлы угорського короля Ендре І його землеволодіння у спадок стали надбанням його синів - Гейзы, Ласло і Ламперта. Ця місцевість перейшла у володіння Ламперта. У народних легендах говориться, що саме він був засновником поселення на берегах Верки, яке пізніше по його імені назвали "Villa Lamperti", тобто Лампертхазой.
У течії багатьох віків власниками поселення були угорські королі.
У 1141 році після багатократних вторгнень половців король Гейза ІІ переселив в місто саксонців, відтоді його називали Сасом, Лампертсасом, Лумпрехтсасом, Лампертхазой.
Широко відома легенда говорить про те, що місто засноване значно раніше. У зв'язку з цим, знаменитий дослідник-етнограф Тивадар Легоцкий пише: "Що стосується легенди, згідно якої пастух Сас на місці нинішньої римо-католической церкви в ямі, розритій копитами биків, що воюють між собою, знайшов великий скарб і побудував на цьому місці церкву, а навколо неї - місто, яке пізніше назвали Берегсасом, не має історичного підтвердження".
Починаючи з 1504 року місто в документах називали Берегсасом.
З 1946 року офіційна назва міста Берегово. Це єдине місто Закарпаття, де переважаюча більшість населення угорської національності.
Берегово - місто районного підпорядкування, центр району Берегівського, він розташований на відстані 72 кілометрів від обласного центру Ужгород. Територія Берегівського району 802 квадратних кілометрів, населення - 83,3 тисяча чоловік, з них 32 тисячі проживають в Берегово. Місто перетинає канал Верке, з'єднуючий  річку Боржаву з Латорицей.
До 1944 року місто з невеликими перервами було центром Бережской жупы.
Як вже відзначалося, засновником міста був герцог Ламперт - син брата короля Ендре І Бейлы. Пізніше прилеглі землеволодіння стали достояниями королів династії Арпадов і їх синів. У 1247 році король Бейла IV надав Берегову статус королівського міста. Його розквіт співпав з періодом царювання короля Людвіга Великого і королеви Эржебет. Пізніше прилеглі землі перейшли у володіння трансильванского князя Габора Бетлена, який побудував в місті свій палац. Місто грало велику роль у визвольній антигабсбургской війні князя Ференца Ракоци. 22 травня 1703 року саме на центральній площі Берегова розгорнув Томаш Есе прапор повстання. Ференц Ракоци в цьому місті видав 20 грудня 1705 року свій заклик до повстання народу.
Місто грало активну роль і у визвольній війні 1848-1849 рр. Після Сен-Жерменского мирного договору він увійшов до складу Чехословацької республіки.
У червні 1945 року Закарпаття увійшло до складу України.
У Берегово одна російська, 2 українські, 3 угорських середніх школи, одна українська і одна угорська гімназії, професійно-технічне і медичне училища. Нещодавно відкритий угорський педагогічний інститут. Працює професійний угорський національний театр імені Д. Ийеша, аматорський народний театр при районному центрі культури і відпочинку. Активну участь в культурному житті міста бере школа мистецтв.
У місті розвинені такі види промисловості, як деревообробна, меблева, приладобудівна, швацька і інші, проте, в умовах нинішнього скрутного економічного становища вони працюють далеко не на повні свої потужності. Берегівщина славиться своїм виноробством, закарпатські марочні вина розливаються в Береговском винзаводе.
Широку роботу проводять серед населення такі громадські організації, як міські і районні організації Суспільства угорської культури Закарпаття, Суспільства угорської культури Берегівщини, "Просвиты" і інші.
У Берегове споруджені пам'ятники Шандора Петефи, Лайоша Кошута, Габора Бетлена і Дюлы Ийеша, відкриті меморіальні дошки більше 42 діячам історії, культури і мистецтва 

 

Интересное из сети

 
 

 

Объявления

 
 
Дать объявление
Оборудование
Строительство
Для дома
Услуги
Прочее
 

Интересные статьи

 
 
Добавить статью
Недвижимость
Промышленность
Телефоны и связь
Техника и интернет
Товары и одежда
Услуги
Сельское хозяйство
Здоровье Красота
Бизнес и Финансы
Автомобили
Дом и семья
Строительство
 

 

Ortus © 2006 - 2011   При використанні матеріалів сайту активне гіперпосилання обов'язкове!