Засоби захисту

 
 
Фунгіциди
Інсектициди
Гербіциди
Протравлювачі
Безпека
 

Отрутохімікати

 
 
Актара
Скор
Ридомил
Дуал Голд
Фастак
Карате Зеон
Фуфанон
Ураган Форте
Мілагро
Центуріон
Банвел
Гезагард
Бетанал
Бурефен
Базис
Імпакт
 

Хвороби рослин

 
 
Хвороби пшениці
Хвороби кукурудзи
Хвороби ячменю
Хвороби ржі
Хвороби вівса
 
 

Шкідники

 
 
Клас комахи
Тип молюски
Клас багатоніжки
Клас нематоди
 

Добрива

 
 
Азотні
Фосфорні
Калійні
 

Добрива органіка

 
 
Гній тварин
Пташиний послід
Система добрив
 
Вітаємо Вас на сторінках нашого сайту!
 
 

Рослинний і тваринний світ наших лісів

Дерева - це багаторічні рослини із стеблами, що одеревіли. Головна відмінність дерев від кущів - наявність одного головного ствола, який неодмінно розташований перпендикулярно поверхні землі. Упродовж усього періоду існування людства дерева служать на благо людям. Із стволів дерев будують житла, опалюють приміщення, спалюючи суху деревину, виготовляють папір, з соку деяких видів дерев виготовляють каучук, деякі породи дерев - прекрасний матеріал для виготовлення меблів. Переоцінити значення дерев в житті людини неможливо, окрім промислових цілей, дерева служать джерелом кисню і їжі, даючи смачні і соковиті плоди, захищають людину від пекучого сонця, утримують нестабільний ґрунт.

     Поширені дерева на більшій частині суші, іноді ростуть навіть на мілинах водоймищ. Тільки на материку Антарктида, в безживних пустелях і високо в горах не можна побачити дерево. Якщо говорити про вік дерев, то тут не можна провести чітку грань. Деякі породи живуть не довше за півстоліття, інші до ста років, треті набагато довше.

Будь-яке дерево, незалежно від його породи і розмірів, складається з трьох частин: корінь, стебло або ствол і крона. Корінь призначений для утримування ствола у вертикальному положенні і для живлення рослини.

Учені досі сперечаються, з приводу висоти рослини, яку можна віднести до дерев. Одні учені говорять, що деревом вважається рослина із стволом, що одеревів, висота якого перевищує шість метрів, тобто висоту найбільших кущів. Інші учені схиляються до іншої версії, згідно якої дерево - це рослина із стволом, що одеревів, висота якого перевищує два метри.

Разом узяті ліси земної кулі все ще займають приблизно чверть поверхні, хоча ця оцінка і не може вважатися точною. Зменшення лісу йшло рука в руку із збільшенням народонаселення і розвитком цивілізації, що породжує все більш і більш різноманітні потреби. У Росії, що має велику тундру і великі солончакові, піщані і глинисті степи, теж спостерігається скорочення лісових природних багатств.

Лісові зони поверхні земної кулі ще дуже значні і, поза сумнівом, знаходяться у зв'язку з розподілом кліматів і, головним чином, з розподілом опадів. Розподіл тепла і ґрунтів має вплив на склад лісу, сама ж присутність їх визначається саме осіданнями. В цьому відношенні загадку складає все ще недостатньо роз'яснена відсутність лісової зони в так званих трав'янистих або лугових степах. Але загалом можна сказати, що там, де кількість опадів невелика, там лісової зони немає.

З іншого боку, і ліс чинить впливи на клімат. З'ясовано, що цей вплив полягає в рівнянні розподілу тепла і опадів. Там, де ліси розкидані і відокремлені значними безлісими просторами, вони мають тільки місцевий вплив. Але там, де є великі і зімкнуті ліси, вони визначають рівняння кліматичних умов по часах роки. Ліси послабляють континентальність клімату, знижуючи до певної міри як крайності зимовій, так і крайності літньої температури. Крім того, ліси стримують сухість повітря, оскільки прямими дослідами показано, що в лісах вологість значніша, ніж в сусідніх з ними відкритих місцях. Затримуючи танення снігів, ліси цим самим підтримують і вогкість ґрунту.

Гірські ліси, крім того, стримують нестримність снігових і дощових вод, перешкоджаючи повеням, які часто походять саме від оголення гір. Поза сумнівом, також вплив лісу на повноводдя струмків, дрібних річок, озер і інших невеликих водних об'єктів. Позначається вплив лісу і на великих річках. Швидко стікаючі снігові і дощові води, що не затримуються лісом, швидко і проносяться в головні річкові протоки. Невеликі водоймища, не живлячись водами, що поступово стікають з лісу, скоро висихають і, нарешті, зникають безслідно.

Позначення "швидкоросла" відноситься при розгляді місцевих деревних порід головним чином до зростання рослин у молодому віці. Окрім великого завдання підвищити прибутковість і продуктивність наших лісових насаджень, необхідно при відновленні лісів шляхом вирощування швидкорослих деревних порід дозволити ще інше важливе завдання - усунути недоліки вирощування чистих насаджень хвойних порід і збагатити видовий склад наших лісів.

Хотілося б, щоб наш сайт збудив інтерес до найбільш важливих швидкорослих деревних порід, щоб він допоміг при плануванні, вирощуванні і догляді за цими породами і сприяв збагаченню видового складу нашого лісу. Завдяки цьому в розпорядження нашого лісового господарства незабаром у великому об'ємі були б надані високоцінні породи, деревину яких нині ще часто доводиться ввозити ззовні.

 

Интересное из сети

 
 

 

Объявления

 
 
Дать объявление
Оборудование
Строительство
Для дома
Услуги
Прочее
 

Интересные статьи

 
 
Добавить статью
Недвижимость
Промышленность
Телефоны и связь
Техника и интернет
Товары и одежда
 

 

Ortus © 2006 - 2011   При використанні матеріалів сайту активне гіперпосилання обов'язкове!